Super zestaw wianków.

Pamiętacie z dzieciństwa zabawy z wiankami :) Ja tak są to dla mnie jedne z piękniejszych wspomnień. Dzisiaj w ramach wspomnień mam dla was cudowny zestaw fryzur z wiankami.

Moim faworytem jest górne, środkowe zdjęcie. Pomijając fakt że niesamowicie podoba mi się ten kolor włosów to na dodatek genialnie współgrają z kolorem kwiatów.

Tradycyjnie wianki noszone były przez dziewczęta i niezamężne kobiety, stąd stały się symbolem niewinności. O kobiecie zamężnej mówiło się, że "straciła wianek". Zgodnie z polską, a także ogólnosłowiańską tradycją, panna młoda oddaje druhnom swój wianek podczas weselnych oczepin. W dawnych czasach zakonnice chowane były w wiankach. Zielony wieniec składany na grobie to symbol czci oddanej tam pochowanym. Wianek pojawia się też na wielu obrazach o treści religijnej. Biały wianek jest też elementem stroju dziewczynek przystępujących do Pierwszej Komunii. Wianek zakłada się też do strojów ludowych, np. krakowskiego. Tradycyjnym obyczajem jest puszczanie wianków w Noc Świętojańską.